Hírek

Cucorkák a BábSzínTérben

2016. május 14. 09:00

Hetvenhárom bábjátékos gyermeket láttunk vendégül a IV. Cucorka Gyermek Bábfesztiválon. Majd százötvenen ünnepeltük a gyermekek kezén életre kelő bábokat.

IV. Cucorka Gyermek Bábfesztivál

 

Szervező: BábSzínTér Kaposvár

 

Időpont: 2016. május 14. szombat 9 órától 15 óráig

Helyszín: Együd Árpád Kulturális Központ – Agóra – Kaposvár, Nagy Imre tér 2.

 

A szakmai konzultációt tartják:

Kolozsi Angéla Blattner-díjas bábművész

Pályi János Blattner-díjas bábművész

Házigazda:

Csíkvár Tímea Tünde a Báb-Szín-Tér Közhasznú Alapítvány elnöke

 

Információ: 20/265-0700 – babszinter@gmail.com

 

A nevező csoportok gyermek bábosainak és kísérőiknek ingyenes ebédet biztosít a BábSzínTér, melyet a helyszínen lehet elfogyasztani. Egytálétel (rántott csirke, burgonya + rizs + saláta és málnaszörp).

A fellépő csoportok díjai:

  • Cucorka izlelőbimbó táncoltatás – a legjobb bábcsoportoknak
  • Tenyérnyi Cucorka – a legjobb bábjátékosoknak
  • Tanúsítvány Vitéz László véleményével a csoportvezetőknek, no meg szakkönyvek

 

Érkezés: 2016. május 14. 9.30-ig

 

Megnyitó: 09.50

  1. 10.00 óra

Búzavirág Tagóvoda, Kaposvár – Felhőcske Bábcsoport

A kisgömböc népmese (10 perc)

Csoportvezetők: Dr. Fórisné György Petronella és Kovács Katalin

 

  1. 10.15 óra

Damijanich Utcai Tagóvoda, Kaposvár – Bergengócok Bábcsoport

Mese az eltévedt kisverébről népmese (5 perc)

Csoportvezető: Kirsch Csilla

 

  1. 10.25 óra

Kaposvári Festetics Karolina Központi Óvoda – Kenderkóc-kuckó Tehetségműhely

A nyulacska házikója (6 perc)

Csoportvezetők: Hidegné Nagy Viktória és Horváthné Weil Katalin

 

  1. 10.40 óra

Bíborvég Általános Iskola, Decs – Bíborkák Bábcsoport

A kiskakas gyémánt félkrajcárja népmese (8 perc)

Csoportvezető: Kozma Erzsébet

 

  1. 10.55 óra

Balatonlellei Városi Művelődési Ház és Könyvtár – Lellei Aprókák

Zelk Zoltán: Mese a legokosabb nyúlról (12 perc)

Csoportvezető: Nagy Lászlóné

 

  1. 11.15 óra

Boglári Általános Iskola – Boglári Játékszín

Pilinszky János: Kalandozás a tükörben (12 perc)

Csoportvezető: Szendrődyné Botka Krisztina

 

  1. 11.35 óra

Sióagárdi Fecske Bábcsoport

Egyszemű, kétszemű, háromszemű népmese (18 perc)

Csoportvezető: Pekari Bernadett

 

11.50 órától ebéd a kulturális központban.

13 órától eredményhirdetés és díjkiosztás

13.15 órától szakmai beszélgetés a zsűrivel és a csoportvezetőkkel. 

Műsorrend

2017 november

KeSzCsSzVa
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203

Támogatók


Fel